رفتن به مطلب
انجمن آبادراه
mofrad

وارد کردن نقاط به دوربین

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید 

ممنون از سایت خوب شما

میخام مختصات نقاط از اتوکد وارد دوربین نقشه بردای کنم برای پیاده سازی تا مراحل آخر و ساخت پروژه داخل نرم افزار لایکا میرم بقیش نمی دوم چطور وارد دوربین کنم اگر امکان داره کامل از اول توضیح بدید ممنون میشم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 20 دقیقه قبل، mofrad گفته است :

سلام خسته نباشید 

ممنون از سایت خوب شما

میخام مختصات نقاط از اتوکد وارد دوربین نقشه بردای کنم برای پیاده سازی تا مراحل آخر و ساخت پروژه داخل نرم افزار لایکا میرم بقیش نمی دوم چطور وارد دوربین کنم اگر امکان داره کامل از اول توضیح بدید ممنون میشم

سلام وقت بخیر 

آیا نقاط را از سیویل خروجی گرفتید یا خیر؟ اگر خیر که براتون توضیح بدم  

برای وارد کردن نفاط به دوربین مراحل زیر را برید در نرم افزار لایکا فلکس افیس که از یک مقاله براتون کپی کردم:

ابتدا مختصات ھا را بھ وسیلھ یک فایل اکسل بھ فرمت txt تبدیل می نماییم بھطوری که ستون اول شماره نقطه ستون دوم x، ستون سوم y ، ستون چھارم z و ستون پنجم کد باشد.

سپس گزینه import از برنامه Flex office ، قسمت ASCII Data را انتخاب می کنیم.

پس از open کردن فایل txt مورد نظر، پس از انتخاب گزینھ next ، Free را زده و ھمھ چک مارک ھا را می زنیم

سپس گزینھ NEXT را زده تک تک ستون ھا را با زدن کلیک راست برروی آنھا مشخص می کنیم . برای مثال ستون اول باید POINT ID ، ستون دوم EAST و غیره ...

پس از مشخص کردن نوع ستون ها،بر روی next کلیک میکنید save کرده و finish را بزنید 

در پنجره باز شده با کلیک راست برروی صفحھ خالی ، یک پروژه جدید NEW میکنیم و نام آنرا
تعریف میکنید .

سپس گزینھ Assign را میزنیم و سپس close می کنیم.

در این مرحلھ باید از فایل نقاط خروجی بگیریم.

در اینجا دیگر ساختن فایل مورد نظر برای ورود بھ دوربین آماده شده است و فقط کافیست که فایل مورد نظر را بھ قسمت fixpoint دوربین می ریزیم.

ویرایش شده در توسط ali

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر